Nejčastější otázky závodníků

 • 1
  Mohu soutěžit i s prázdným kočárkem?
  Ne, soutěžící kočárek musí být plně obsazen:) Tj. v každém kočárku musí ležet či sedět děťátko.
 • 2
  Musím v kategorii "rodina" závodit s manželem, nebo mohu třeba s kamarádkou?
  Jistě můžete závodit s kamarádkou:) anebo třeba babičkou, dědečkem, tetičkou - je to zcela na vás:) Hlavní je, že se dodrží pravidlo, kdy se dva závodníci drží madla kočárku současně:)
 • 3
  Co když já soutěžím s kočárkem, ve kterém sedí 1,5 roku staré děťátko s váhou 13kg, a kamarádka soutěží s 3měsíčním 5kilovým děťátkem? Bude více kategorií?
  I ve druhé otázce zní odpověď "ne":) Více kategorií "dle hmotnosti či věku děťátka" nebude, a i když se vám nyní může zdát, že jestliže má závodník s méně naloženým kočárkem nějakou výhodu, pak vězte, že je to výhoda minimální:) Razíme heslo, že závody nejsou olympiáda:), takže se ničeho nebojte, a hlavně do toho pojďte s úsměvem a dobrou náladou:)
 • 4
  Mohu závodit s kterýmkoli kočárkem? A co sportovní obuv?
  Ano, jistě, ať už máte kočárek s hlubokou korbou, sporťák, anebo golfky, je to zkrátka kočárek a závodů se můžete zúčastnit:) Kategorie "dle typu kočárku" nejsou, závodí všechny kočárky dohromady. Nezapomeňte tedy řádně nahustit kolečka a promazat šroubky, ať máte stroj ve výborném stavu!!:) A protože se jedná o závody ve sportovní chůzi, doporučujeme nazout sportovní obuv.
 • 5
  Kde se mám registrovat = přihlásit se na závody?
  Své registrace provádějte jednoduše na těchto webových stránkách v záložce „Přihlaste se“. Hlásit se také samozřejmě můžete přímo u svých regionálních organizátorů závodů kočárků přes jejich email či facebook.
 • 6
  Jak je to s registračním poplatkem = se startovným?
  Výši startovného zjistíte vždy v podrobnějších informacích každého z organizátorů, startovné se totiž v každém místě závodů kočárků liší. Startovné se však hradí až na místě v den konání závodů kočárků.
 • 7
  Mohu závodit, i když jsem se neregistrovala předem?
  Ano, jistě můžete:) Upřednostňujeme však registrace předem, abychom se na přibližný počet závodníků mohli co nejlépe připravit:).
 • 8
  Registrovala jsem se, ale bohužel nemohu dorazit, co s tím?
  To nás moc mrzí!!! Informujte, prosím, organizátory v daném místě konání závodů. A my se na vás budeme těšit příští rok!!!:)
 • 9
  Závodí se na čas?
  Závodí se v co nejrychlejší sportovní chůzi:) To, zda bude organizátor závodů právě ve vašem městě využívat přímo stopky s přesným časem, nebo zda zvolí způsob „vyhrává ta/ten/ti nejdříve dorazivší do cíle“, to se dozvíte přímo do svého organizátora:)
 • 10
  Co v případě špatného počasí?
  Krásné počasí na květnovou "maminkovskou" neděli 13. 5. jsme pro vás objednali již v lednu…!:) Ale kdyby přeci jenom naše objednávka vyslyšena nebyla, a venku se „ženili všichni čerti“, kontaktujte, prosím, svého místního organizátora pro informaci o konání či nekonání závodů. Děkujeme!
 • 11
  Závodí se v běhu nebo v chůzi? Jaká jsou přesná kritéria?
  Závodí se v CHŮZI, nikoli v běhu, tj. jedna noha je vždy „přilepena“ k zemi:) Při správné technice můžete docílit velmi svižné dynamické sportovní chůze, takové, která vás dovede k vítězství:). Běh či poklus či tzv. běžky se při závodech nepovolují = a na to budou dohlížet tzv. „traťoví rozhodčí“, kteří vás mohou za běh dokonci i diskvalifikovat...!:)

Máte další otázku, která zde nezazněla? Napište nám!:)

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

.